Technologie čerpadel a kapalin

Společnost CIREX má dlouholeté zkušenosti s dodávkou odlitků pro technologii čerpadel a kapalin. Pro tato odvětví dodává společnost CIREX části čerpadel, jako jsou lopatky a kryty čerpadel, zpětné ventily a komponenty pro hydraulické pohony z různých vysoce kvalitních slitin oceli.

V tomto odvětví jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu výrobků a na materiály. Odlitky v průmyslové oblasti čerpadel a kapalin jsou vystaveny různým médiím. Mohou být vysoce agresivní (kyseliny) nebo také méně agresivní (hydraulika). Dobrý materiál je tedy rozhodující pro kvalitu výrobku. Díky našim dobrým znalostem v oblasti metalurgie vám můžeme dobře poradit a vy se můžete vždy spolehnout na správnou slitinu z oceli.

Proces ztraceného vosku neboli tzv. vytavitelného modelu je ideální pro odlévání výrobků s komplexní geometrií a nízkými hodnotami drsnosti. Díky velké volnosti z hlediska tvaru (formy) našeho procesu lití lze navrhnout hladký přechod, který zajistí optimální průtok. Kvůli nízkým hodnotám drsnosti je co možná nejvíc zabráněno množení bakterií a znečištění. Náš proces odlévání přito nabízí velkou volnost, pokud jde o výběr materiálu, takže mohou být odlévány téměř všechny slitiny. K ochraně před korozí, usazeninami nebo růstem bakterií se často používá nerezová ocel, jako je AISI 304, AISI 316 nebo AISI 316L.