Petrochemický průmysl

Společnost CIREX vyvíjí a vyrábí různé odlitky pro petrochemický průmysl. Toto odvětví je charakteristické použitím ocelových slitin, které kombinují vysokou tvrdost s dobrou odolností proti korozi a vysokým teplotám. Díky tomu jsou tyto díly nejen odolné proti opotřebení, ale jsou také vhodné pro dlouhodobé vystavení vysokým teplotám (pecí) nebo agresivnímu prostředí (petrochemické procesy).

Díky metodě ztraceného vosku neboli tzv. vytavitelného modelu je možné odlít odlitky z různých ocelových slitin s odolností proti korozi a vysokým teplotám. Díky vysoké míře přesnosti rozměrů a velké volnosti z hlediska tvaru často odpadá nutnost následného mechanického opracování odlitků. Protože obrábění dílů je u ocelových slitin s odolností proti korozi a/nebo s odolností vůči vysokým teplotám často obtížné, ušetří se tím značné náklady.

Díky našim dlouholetým zkušenostem v petrochemickém průmyslu vám pomůžeme s vývojem odlitků, které jsou vhodné pro použití při různých petrochemických procesech. Společnost CIREX nabízí možnost dodat produkty připravené k okamžité instalaci, takže jste coby zákazník zcela zbaven starostí.