Investiční lití hliníku

Společnost CIREX je jednou z největších světových společností zabývajících se odléváním oceli a vyrábí složité odlitky s mimořádnou přesností metodou „ztraceného vosku“. Díky této všestranné metodě mají naši inženýři značnou volnost při navrhování výrobků a výběru materiálů. To znamená, že po konzultaci s vámi můžeme vyrobit optimální odlitky, které přesně splňují vaše přání a požadavky.

Společnost CIREX je vaším partnerem při vývoji úspěšných odlitků, přičemž cílem je dosáhnout po společných konzultacích optimálního odlitku.

Odlitek A356

Když se řekne investiční lití, většina lidí si představí odlévání oceli pro velké tryskové motory. Investiční lití je však skvělé i pro komerční komponenty. Společnost CIREX je sice známá odléváním nerezové oceli, ale velmi úspěšná je i v odlévání hliníku. Tím se zabývá naše mateřská společnost Signicast.

Potřebná součást byla původně navržena pro tlakové lití, ale výroba nástrojů pro tlakové lití trvala déle, než se očekávalo, a termín zahájení projektu se rychle blížil. Inženýrský tým společnosti Signicast zasáhl a vytvořil 50 000 hliníkových dílů, aby splnil přísný časový plán zákazníka a vydržel, než bude nástroj pro tlakové lití dokončen.

Flexibilita s investičním litím hliníku

Investiční lití se obvykle nepoužívá k rychlému vytváření dílů, ale společnost Signicast automatizovala každou část procesu, aby dosáhla nejrychlejší doby výroby v oboru. U tohoto konkrétního zákazníka jsme se dostali od návrhu nástroje k dílu v ruce za pouhé čtyři týdny. Umožnila nám to rychlost a flexibilita vlastních nástrojů Signicast.

Nástroje pro investiční lití se vyrábějí z kaleného hliníku, zatímco nástroje pro tlakové lití se vyrábějí z kalené oceli. Rozdíl v procesu spočívá v tom, že hliníkový nástroj vytváří voskový vzor, do kterého se při investičním lití vlévá roztavený kov. Při tlakovém lití se roztavený kov vstřikuje do formy. Proto musí být nástroj mnohem tvrdší a musí být schopen odolat vyššímu teplu a síle.

Podívejte se na toto krátké video, ve kterém se dozvíte více o procesu investičního lití.